Ahşap Fuar Standı

Ahşap fuar standı, ahşap stant, ahşap ürün teşhir standı ve benzeri gibi pek isme sahiptir. Ürün teşhir standları arasında en çok gördüğümüz stant tipidir. Ahşap fuar standı, başta fuar organizasyonları olmak üzere pek çok etkinlikte karşımıza çıkar. Fuar ve benzeri gibi organizasyonlar çok sayıda katılımcı ile gerçekleşir. Ve bu alanlarda marka ve firmaların temsilcisi yerine geçen en önemli parçalar stantlardır. Ürün teşhir standı, bir marka ya da firmanın vizyonundan kalitesine ve hatta hedef kitlesine kadar pek çok detayı gösterebilir. Bir markanın tercih ettiği stand ne kadar başarılı olursa, markanın değeri o kadar hızlı artar. Ahşap, oldukça sert ve sağlam bir materyaldir. Bu sebeple ürün teşhir standlarında ilk tercihtir. Alıcıların isteklerini karşılama, tasarımı iyileştirme gibi özellikleri vardır. Ahşap fuar standı özelliklerinden bahsedeceksek ilk olarak kalitesinden bahsetmek gerekir.

Ürün teşhir standı, alan fark etmeksizin ürün tanıtımı ve reklam yapmayı amaçlar. Çok farklı malzemelerden ya da tek bir malzemeden olabilir. Günümüze baktığımızda çok sayıda marka ve firma ürün teşhir standı kullanımı tercih eder. Çeşitlilik olarak oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Ahşap malzemeye sahip standlar, üreticiler tarafından çok yoğun ilgi görmektedir. Neredeyse hiçbir ana malzeme ahşap kadar ilgi görmemektedir.

Ahşap ürün teşhir standları, malzemeler ve yapısı gereği çok sayıda avantaj sağlar. En önemli özelliği çok dayanıklı bir yapıya sahip olmasıdır. Bu sayede stand uzun yıllar boyunca kullanıma hazır olabilir. Fiyat ve performans olarak değerlendirdiğimizde, oldukça ekonomiktir. Böylelikle hem hesaplı hem de kaliteli bir hizmet sunar. Ahşap standlar, hemen her alan ile maksimum uyum içindedir. Hem önceden planlı organizasyonlarda hem de acil organizasyonlarda adeta joker eleman görevi görmektedir.

Ahşap stant, geri dönüşüme uygun malzemelerden üretilir. Böylelikle çevreyi korur ve doğa dostudur. Uzun ömürlü kullanım, çevre dostu olması, dayanıklı olması özellikleri sayesinde bu konuları önemseyen firmaların ilk tercihi olur.

Bu ürün teşhir standları, monteli ya da demonteli seçeneklere sahiptir. Ahşap fuar standı tasarımlarındaysa talepler önceden belirtilmelidir.

Ahşap Fuar Stantlarının Özellikleri

Özellikle fuar organizasyonlarının en önemli parçası olan ahşap fuar standları, doğal görünümü sebebiyle çok sık karşımıza çıkar. Gıda ve ilaç üreticisi firmalara dikkat ederseniz sıklıkla doğal görünümlü ve daha sade parçalar kullandıklarını görmeniz mümkündür. Hem doğal görünümlü hem de dayanıklı olan ahşap fuar standları, birçok form ile kolayca uyum sağlayabilir. Ahşap fuar standı söz konusu olduğunda farklı malzemelerin birlikte kullanımını da düşünmekteyiz. Ahşap, farklı malzemelerle kombineye çok müsaittir. Böylelikle hem alıştığımız görünümlerin dışına çıkabilir hem de standa daha zengin bir hava katabiliriz.

Aynı zamanda ahşap fuar standlarında hedef kitleye yönelik tasarım yapmak daha kolaydır. Kurulum şekli, dekorasyonu, standın iç detaylarını isteğe göre yapmak mümkündür. Böylece marka ve firmaların istediği imaja ulaşmak kolaylaşır.

Ahşap Fuar Standı Avantajları

 • Oldukça ekonomik bir kullanım imkanı sunar.
 • Tekrar kullanıma uygundur ve uzun ömürlü kullanım imkanı vardır.
 • Kolay monte özelliğine sahiptir. Kalite ve maliyet açısından diğer modellerden ayrılır. Böylece fiyat ve performans dengesini korur.
 • Amaca yönelik kullanımlar için idealdir. İsteğe göre dekorasyon ve dizayn seçeneği vardır. Bu sayede tasarıma en yakın üretimi sunar.
 • Plastik, pleksi, metal gibi malzemelerle entegre etmek mümkündür.
 • Belli alanları etkin kullanmak için uygun bir malzemedir.
 • Fuar ziyaretçileri için oturma, dinlenme, yiyecek- içecek alanlarını karşılar.
 • Elektrikj ve aydınlatma işçiliği için uygun özelliklere sahiptir. Bu sayede kreatif tasarımların önünü açar.
 • Ziyaretçiler için güven veren bir malzeme algısını yaratır.
 • Görsel iletişim araçlarını kullanmak için ideal bir malzemedir.
 • Geri dönüşüme uygundur bu özelliği sayesinde çevre dostudur.
 • Sağlık, endüstri, kozmetik, gıda gibi farklı alanlarla uyum sağlar.

Ayrıca Kontrol Edin

fuar-stand-tasarimi

Fuar Stand Tasarımı

Fuar stand tasarımı fuar organizasyonlarının vazgeçilmez en önemli parçasıdır. Bir firmayı öne çıkaracak en önemli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir