Modüler Fuar Standı

Günümüzde ürün teşhir standları, yoğun taleple birlikte çok sayıda kategoriye sahip oldu. Modüler fuar standı, maxima fuar standı, ahşap fuar standı gibi kategorize oldu. Hem alıştığımız ürün teşhir standları hem de yeni ve modern ürün teşhir standları farklı alanlara yayıldı. Reklam ve pazarla dünyasının hızla gelişmesiyle yeni tasarımlar ortaya çıktı. Ve bu sayede hemen her sektör kendine has bir çizgi yakalamayı başardı. Artık neredeyse her alanda belli çizgiler ve belli modeller görmeye alıştık. Ancak bununla birlikte pek çok yenilik de hayatımızda yerini aldı. Daha modern ve net çizgiler, sıra dışı tasarımlar, soft ve pastel renkler artık daha sık gördüğümüz detaylar haline geldi. Özellikle seminer, sempozyum, fuar organizasyonlarında birçok değişik çeşitle karşılaşıyoruz. Öncelikle bu organizasyonlarda karşımıza çıkan standların birçok anlamda daha gelişkin olduğunu biliyoruz. Modern ve kullanışlı olmasının yanı sıra, göze de hitap etmesi bu tarza sahip stantları daha etkili kılıyor.

Modüler fuar standı, takımdaki diğer modellerden ayrışıyor. Modüler sistemlere sahip olan stantlar, tak- çıkar özelliği sayesinde en gözde stantlardan biri haline geliyor. Ve dolayısıyla talebe göre tasarım ve üretimde olumlu gelişmeler sağlıyor. Lego benzeri yapılar olan modüler stantlar, kullanıcıya birçok avantaj sağlamakta. Bununla birlikte fuar organizasyonlarında da etkin bir biçimde yer almakta. Çok yönlü kullanım özelliği sayesinde üzerindeki değişikliklere uyum sağlıyor. Ve yapısı geri tekrar tekrar karşımıza çıkabiliyor.

Bu tasarımlarda eksik olan ya da sonradan eklenecek parçalar rahatça yerini bulabiliyor. Görünümündeki değişikliklere müsait olması standı daha kullanışlı bir hale getiriyor. Böylelikle ilave ek alanlarla stant bütüncül formuna kavuşabiliyor.

Fuar organizasyonlarında firmalar ve markalara özel tasarım fırsatı sunuyor. Hedef alana yönelik ölçülere uygun tasarıma sahip olması bir adım daha öne çıkarıyor. Ayrıca farklı stant dekorasyonları ve ışık çalışmalarına kolay adapte oluyor. Yapısı gereği dayanıklı ve sağlam olduğu için uzun ömürlü kullanım da sağlıyor. Tekrar tekrar pek çok noktada faaliyet gösterebiliyor.

Modüler Stand Malzemeleri

Modüler sistemler söz konusu olduğunda ana malzeme daima ahşaptır. Dayanıklı ve sert yapısı sayesinde fuar ortamında fark yaratacak görüntüyü de sunar. Hem malzemelerin kalitesi hem de görünümdeki profesyonellikle marka ve firmalar için oldukça idealdir. Bu sebeple fuar organizasyonlarında ilk tercih olmaktadır. Yalnızca fuar organizasyonlarında değil; geniş çaplı toplantılar, kongreler, tanıtım merkezleri gibi alanlarda da oldukça etkindir. Sunta, suntalam, highglass gibi materyaller ile üretimi sağlanır. Modüler sistemler, istenen boyut ve modelde imalata uygundur. Malzemeler, darbeye dayanıklı olduğu için imalat sürecinde profesyonel bir işçilik önemlidir.

Tüm özellikleriyle modüler fuar standı, kreatif ve akılda kalıcı tasarımları uygulamak için harika bir seçimdir. Ahşap, her ne kadar diğer malzemelere oranla daha pahalı olsa da, uzun süreli ve kaliteli kullanımla maliyeti düşmektedir.

MDF ve suntadan tasarlanan fuar standları, tekrar tekrar kullanım için uygundur. Yalnızca kapalı alanlarda değil; dış mekanlarda da kullanım avantajı sağlar.

Modüler Stand Avantajları Nelerdir?

  • Yıl boyunca çeşitli fuarlarda ve etkinliklerde yer alan firmalar için iyi bir seçimdir. Başlangıç harcamaları diğer stant türlerine oranla daha fazladır. Ancak düzenli kullanımı sayesinde daha hesaplı bir hale gelmektedir.
  • Bu stant tipleri, harici bir tedarikçiye ihtiyaç duymaz. Bu sayede minumum miktarda işçilik, alet ve maliyetle ortaya çıkar.
  • Taşınabilir bir yapıya sahip olması sebebiyle pek çok alanda kurtarıcı bir rolü vardır.
  • Ayrıca satın alma ve kiralamaya uygundur.
  • Kurulum ve nakliye işlemleri oldukça basittir.
  • Malzemelerin ahşap ve alüminyumdan oluşması kullanıcıya güven vermektedir.
  • Her alana göre uygun çeşitlerini bulmak mümkündür. Ayrıca boyutları kare ya da dikdörtgen olabilir.
  • İstenen ebatlarda temin etmek mümkündür.
  • Tasarım, ürün ve hizmete göre dekore etmek mümkündür. Farklı fuar organizasyonlarında farklı kullanımlar sağlayabilir.

Ayrıca Kontrol Edin

fuar-stand-tasarimi

Fuar Stand Tasarımı

Fuar stand tasarımı fuar organizasyonlarının vazgeçilmez en önemli parçasıdır. Bir firmayı öne çıkaracak en önemli …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir